Image result for Solicitar un aumento de sueldoهیچ احساسی بدتر از این نیست که بدانید میزان حقوق دریافتی شما کمتر از ارزش واقعی کار شما است ممکن است شما هم جز آن دسته افرادی باشید که تصور می کنید ارزش واقعی کار شما بیشتر از میزان دریافت های شما از آن کار است.

این مسأله تنها مختص کارهای سطح پائین مانند سرایداری و یا صندوقدار بودن در یک رستوران نیست. بسیاری از افراد با تحصیلات بالا ممکن است حقوق کمتری نسبت به ارزش واقعی کارشان دریافت کنند.

نکته مهم اینجا است که شما مجبور نیستید این شرایط را تحمل کنید . تنها کافی است که با اعتماد به نفس از مقام بالاتر خود تقاضای رسیدگی به این موضوع را بکنید.

شاید در نگاه اول ایده انجام این کار و درخواست دریافت بیشتر کمی سخت و مشکل باشد اما اگر واقعا تصور می کنید که میزان دریافتی شما باید بیشتر از آنچه هست باشد این کار باید انجام گیرد.

اگر تصور می کنید که زمان آن رسیده تا در مورد برابری حقوق و ارزش واقعی کارتان اقدامی جدی بکنید و با مسئول خود صحبت کنید. بهتر است به نکاتی در این مورد در ادامه مطلب توجه کنید.

۱٫ از میزان حقوق افراد دیگر که شغل شما را دارند مطلع شوید

اولین قدمی که باید بردارید این است که بدانید ارزش واقعی موقعیت شغلی شما چقدر است . یک جستجوی کوچک در گوگل اطلاعات زیادی را در مورد موقعیت شغلی شما و میزان حقوق متوسط آن بدست خواهید آورد.

پس میزان متوسط را با درآمد کنونی خود مقایسه کنید. آیا اختلاف زیادی دارد؟ اگر بعد از مقایسه متوجه شدید که حقوق دریافتی شما کمتر از میزان متوسط و واقعی است دلیل خوبی برای درخواست افزایش حقوق دارید.

۲٫ از سیاست های محل کار خود در مورد افزایش حقوق مطلع شوید

آیا شرکت و سازمان محل کار شما اجازه می دهد که در هر زمانی تقاضای افزایش حقوق داشته باشید؟ یا اینکه باید تا پایان سال مالی و ارائه گزارش عملکرد سالانه صبر کنید؟ در هر صورت باید کمی صبر داشته باشید . دلایل خود را برای درخواست افزایش حقوق آماده کنید و در فرصت مناسب در مورد آن با افراد مسئول در شرکت و یا سازمان خود صحبت کنید.

۳٫ بدانید چه چیز رئیس شما را تحت تأثیر قرار می دهد

کارفرماها و مسئولین با هم تفاوت دارند و فاکتورهایی که آنها را تحت تأثیر قرار می دهد متفاوت است. برخی کارفرماها از دستاوردها و تأثیرات مثبت عملکرد افراد بر روی کار و پیشرفت کاری تحت تأثیر قرار می گیرند.

برخی دیگر نیز از تلاش کارکنان برای مناسب و خوشایند کردن محیط کار قرار می گیرند شما نیز باید با توجه به این عوامل دلیل مناسبی را برای درخواست افزایش حقوق آماده کنید.

۴٫ ارزش واقعی خود و دلیل آن را بدانید

اگر دلیل و ارزش واقعی خود را ندانید نمی توانید به خوبی درخواست افزایش حقوق داشته باشید. این مسأله بسیار اهمیت دارد اما نکته این است که چطور می توانید ارزش واقعی خود را نشان دهید؟ اگر قابلیت و توانایی خاصی در کار خود دارید آن را ذکر کنید.

اگر تعامل خوبی در محیط کار با کارکنان دیگر دارید. به آن اشاره کنید در نهایت تلاش کنید دلیل برتری خود نسبت به میزان حقوق دریافتی خود را به طور واضح شرح دهید.

۵٫ درخواست شما برای افزایش حقوق به دلیل ارزش کار شما است

شاید به کار بردن عبارت درخواست افزایش حقوق کمی گمراه کننده باشد در واقع کاری که شما انجام می دهید درخواست افزایش حقوق به دلیل بالاتر بودن ارزش کار شما است.

هنگامیکه درخواست افزایش حقوق می کنید رئیس شما به این موضوع فکر می کند که ارزش  واقعی کار شما به چه اندازه است؟ بنابراین وظیفه شما این است که ارزش واقعی کار خود را به نحو احسن به رئیس خود نشان دهید.

آنها دوست ندارند که بشنوند شما به این دلیل درخواست افزایش حقوق دارید که برای مثال در پرداخت اقساط خود مشکل دارید. آنها می خواهند دلیل های مبنی بر بالاتر بودن ارزش واقعی کارتان را بشنوند.

۶٫ اگر با درخواست شما موافقت نشد دلیل آن را متوجه شوید و دوباره تلاش کنید

اگر موفق نشدید با درخواست خود افزایش در میزان حقوق خود داشته باشید مأیوس نشوید . در مورد نقاط ضعف خود سوال کنید و سعی کنید تا جای ممکن بر روی آنها کار کنید. و در نهایت به یاد داشته

 

 

آخرین اخبار حسابداری و حسابرسی

کد خبر:۸۷۵۰