مهلت ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری قوه قضائیه سال ۱۴۰۰ از صبح امروز، ۳ مرداد، آغاز شده و تا ۹ مرداد نیز ادامه دارد.

این آزمون روز ۱۸ شهریور برای ۲۴ رشته برگزار می‌شود.

هزینه ثبت نام آزمون تستی برای برخی رشته ها ۳۵۰ و برای برخی دیگر ۳۰۰ هزار تومان است. با توجه به اینکه وجه ثبت نام قابل استرداد نیست به داوطلبان توصیه می‌شود قبل از اقدام برای ثبت نام، این دفترچه را به دقت مطالعه کنند.

 

برای ورود به سیستم ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری قوه قضاییه ۱۴۰۰ کلیک کنید

برای دانلود دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه ۱۴۰۰ کلیک کنید

برای خواندن منابع و سرفصل‌های آزمون کارشناسی رسمی سال ۱۴۰۰ قوه قضاییه کلیک کنید

 

رشته های آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه ۱۴۰۰

رشته‌هایی که در این آزمون برای جذب کارشناس رسمی تعیین شده عبارتند از: راه و ساختمان، امور ثبتی و نقشه برداری، امور وسائط نقلیه موتوری زمینی (تصادفات)، امور وسائط نقلیه ریلی، امور وسائط نقلیه دریایی و غواصی، حسابداری و حسابرسی، مهندسی پزشکی (تجهیزات پزشکی)، کشاورزی و منابع طبیعی، صنایع چوب، امورمالیاتی، اموربانکی، بورس و اوراق بهادار، امور بیمه، ساعت و جواهرات، تشخیص اصالت خط،امضا و اثرانگشت، کامپیوتر و جرائم رایانه‌ای، امور آب، برق، الکترونیک، مخابرات، برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات، تاسیسات ساختمانی، نفقه، اسلحه شناسی و مهمات، حوادث ناشی از کار و بهداشت حرفه ای، بیوتکنولوژی.

 

ظرفیت آزمون کارشناسی رسمی ۱۴۰۰

بر اساس آنچه پیش‌تر از سوی علی بهادری جهرمی اعلام شده، ظرفیت تقریبی آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه سال ۱۴۰۰ هفت هزار نفر است.

توجه داشته باشید که داشتن سابقه و تجربه اجرایی برای داوطلبان آزمون کارشناسی رسمی ضروری است.

 

 

اخبار حسابداری و حسابرسی / مالی و مالیاتی

کد خبر:۹۹۱۷